سخن مدیریت:

خیریه نذر اشتغال امام حسین (ع)

هر ساله بسیاری از خیرین و نیکوکاران جامعه مبالغ بسیاری را در جهت بهبود وضعیت خوراک، پوشاک، بهداشت، مسکن، درمان و همچنین امور فرهنگی و تأسیس و بازسازی مدارس هزینه می­­کنند؛ ولی متأسفانه سهم فعالیت­های مربوط به گسترش اشتغال و فرهنگ­سازی در این زمینه بسیار ناچیز است.

برهمین اساس در سال 1391 موسسه خیریه ­ای تحت عنوان نذر اشتغال امام حسین (ع) با چشم­ انداز جامعه­ ای عاری از بیکاری و برای اهتمام به امر اشتغال­زایی و کاهش بیکاری در شرکت اصفهان مقدم تأسیس گردید.

این موسسه که با هدف توسعه و رونق اشتغال و ترویج فرهنگ کسب و کار فعالیت­های خود را آغاز نموده است؛ بر آن است تا با ابداع و گسترش طرح «نذر برای اشتغال»، فرهنگ کمک به «نیازمندان جویای کار» را جایگزین حمایت از «متکدیان بیکار» نماید؛ تا از این طریق ضمن حفظ شرف و کرامت انسانی افراد، گامی موثر را در جهت حفظ استقلال مالی و فکری آنان برداشته باشد.

بر همین اساس مرور کوتاهی خواهیم داشت بر اهداف و فعالیت­های این موسسه:

 • احیاء فرهنگ اشتغال خانگی زنان خانه­ دار
 • گفتن کلمه­ «من بیکارم» در جامعه مطرود گردد.
 • رونق فرهنگ کار کردن دانشجویان در زمان تحصیل
 • آموزش و توانمند­سازی در جهت اشتغال مددجویان
 • تغییر قوانین به نفع افرادی که علاقمند به کار می­ باشند
 • فقرزدایی از طریق برگزاری آموزش­هایی که منجر ب اشتغال می­گردد

برنامه ریزی

واحد برنامه ریزی و کنترل موجودی های شرکت پلیمر شبنم سپاهان با توجه به فرآیند تولید سازمان و با بهره گیری از پرسنلی مجرب همواره سعی بر تدوین برنامه های تولید بر اساس سیستم هایی نظیر تولید ناب و تولید چابک را در راستای اهداف کاری خود قرار داده که با توجه به استفاده از روش های علمی بهترین عملکرد را در راستای تحویل سفارشات در حداقل زمان ممکن و با کیفیت مناسب و جلب رضایت مشتری فراهم نموده است.

تولید

واحد تولید شرکت پلیمر شبنم سپاهان با بهره گیری از کادر مدیریتی مجرب و استفاده از ماشین آلات روز دنیا و بهره گیری از تجربیات کارشناسان خارجی و داخلی و همت بی وقفه پرسنل خود، تلاش دارد محصولاتی با بهترین کیفیت و مطابق با استانداردهای روز دنیا در اختیار مشتریان خود قرار دهد و با یاری خداوند با افزایش سهم این مجتمع از بازار کشورهای همسایه بتوانیم قدمی کوچک در راه رشد و تعالی کشورمان برداشته و برای آینده روشن ایران اسلامی نقشی پررنگ داشته باشیم .

اکسترودر

فرمینگ

چاپ

آسیاب

کنترل کیفیت(QC)

اجرا روش های کنترل کیفیت محصولات بر پایه استاندارد های حاکم بر سیستم در کلیه مراحل تکوین به منظور حصول اطمینان از انطباق کامل محصولات و با الزامات ارائه شده توسط مشتری و پارامترهای تعریف شده در برنامه کنترل، سعی در افزایش کیفیت محصولات و جلب رضایت مشتری گردیده است .

فروش

واحد فروش با هدف بازاریابی و ایجاد بستر مناسب جهت فروش محصولات و با استفاده از کادر مجرب و سرپرستی اصولی توانسته گامی موثردر جهت ارتقا و پیشرفت این مجموعه بردارد.

تحقیق و فنی مهندسی

وظایف این واحد بدین شرح است:

 • طراحی و ارائه فرمولاسیون انواع لیوان، ورق های تک لایه، دولایه و سه لایه از جنس pp و ps جهت تولید انواع ظروف لبنی یکبار مصرف
 • انجام طرح ها و پروژه های تحقیقاتی جهت توسعه کاربردی
 • انجام آزمایشات فیزیکی و شیمیایی پلیمرها

آزمایشــگاه

وظایف این واحد بدین شرح است:

 • طراحی و ارائه فرمولاسیون انواع لیوان، ورق های تک لایه، دولایه و سه لایه از جنس pp , ps جهت تولید انواع ظروف لبنی یکبار مصرف
 • انجام طرح ها و پروژه های تحقیقاتی جهت توسعه کاربردی
 • انجام آزمایشات فیزیکی و شیمیایی پلیمرها

سیستم ها و روش ها (QA)

واحد سيستم ها و روش ها با بكارگيري كارشناسان متخصص و مجرب و بهره گيري از مشاوران کار آزموده همواره در جهت ارتقاء و بهبود مستمر فرايندهاي سازمان گام برداشته و در اين راستا موفق به اخذ گواهينامه استاندارد ISO9001-2008 و اجراي استانداردهاي ايمني و بهداشت (HSE) گرديده است. همچنين با تلاش و پيگيري موثر اين واحد، سيستم يكپارچه اطلاعاتي در كل سازمان پياده سازي و اجرا گرديده است.

بازرگانی خارجی

واحد بازرگانی خارجی با هدف صادرات و واردات ملزومات مورد نظر، توانسته بستری مناسب جهت معرفی و صادارت محصولات تولیدی شامل انواع لفاف های بسته بندی ،سفره و... در کشور های همسایه داشته باشد و بتواند جهت توسعه این مجموعه گام های موثری بردارد.

مالی

کلیه امور مربوط به حسابداری اعم از سرفصل های مختلف مالی در این واحد تحت سرپرستی مدیران و سرپرستان مجرب و با استفاده از کادری کارآزموده صورت گرفته و همواره سعی بر این بوده که با ارائه آمار و اسناد جامع و صحیح گامی موثر در جهت رشد و تعالی این مجموعه بردارد.

منابع انسانی

وظایف مدیریت منابع انسانی :

تشخیص استعدادهای بالقوه نیروهای شاغل در سازمان و سپس فراهم کردن امکاناتی برای شکوفایی آنها
نظارت بر استخدام ، تجزیه و تحلیل مشاغل ، برنامه ریزی تامین نیروی انسانی، کارمند یابی ، انتخاب بهترین کارمند ، تسهیل ورود کارمندان جدید به سازمان ، آموزش کارکنان ، تربیت مدیر، طراحی سیستم ارزیابی عملکرد کارکنان، طراحی سیستم پاداش ، طراحی سیستم حقوق و دستمزد ، وساطت میان سازمان هاو سندیکاهای کارگری ، طراحی سیستم برای رسیدگی به خواسته ها یا شکایات کارکنان ، طراحی سیستم بهداشت و ایمنی محیط کار ، طراحی سیستم انضباط

نتیجه عملکرد مدیریت منابع انسانی :

تولید و کارایی بیشتر ، افزایش کیفیت زندگی ، ایجاد جوی مساعد و مطلوب سازمانی

طـــراحـی

این واحد با طراحی انواع برندها طبق خواسته مشتری ویا دریافت فایل ها و طرح های خام از طرف مشتری و بررسی و ویرایش طرح و در نهایت خروجی لیتوگرافی و کلیشه سازی و چاپ آن بر روی انواع محصولات تولیدی شرکت، توانسته گامی موثر در خودکفایی و پیشرفت مجموعه داشته باشد.

کلیشه سازی

واحد کلیشه سازی پس از دریافت فیلم های لیتوگرافی، اقدام به ساخت کلیشه توسط دستگاه های به روز و با کیفیت هر چه تمام تر و ارائه آن به واحد چاپ نموده است.

حراست

آمــــار

واحد آمار از زمان تاسیس این شرکت با تجزیه و تحلیل آماری فعالیت خود را آغاز نموده تا در جهت توسعه و بهبود فرآیند تولید گامی موثر بردارد .این واحد با ارائه نمودارهای مختلف به صورت روزانه، هفتگی و ماهیانه سعی در پیشرفت شرکت داشته و به برنامه ریزی بلند مدت سازمان کمک خواهد کرد.

نگهداری و تعمیرات (نت)

نگهداری و تعمیرات (نت) به مجموعه برنامه ها و اقداماتی که به منظور نگهداشتن تجهیزات در سطح قابل قبول از نظر عملیاتی (نگهداری) و یا بازگرداندن به چرخه ی استفاده و بهره برداری ( تعمیرات) است، اطلاق می شود.

نگهداری و تعمیرات این واحد به دو دسته اصلی تقسیم می شوند که عبارتند از :

نگهداری و تعمیرات پیشگیرانه (Preventive Maintainance) :

که شامل مجموعه اقدامات بازدید،کنترل،سرویس،تنظیم،تعویض و در برخی موارد تعمیرات جرئی و پیش بینی عیوب و خرابی ها و شکست تجهیزات قبل ازتاثیر گذاری بر تجهیزات می شود .

نگهداری و تعمیرات اضطراری ( Emergency Maintainance) :

که شامل فعالیت های هستند که مواقع از کار افتادن تجهیزات انجام داده می شود که به صورت اضطراری برطرف خواهد شد .

نگهداری و تعمیرات شامل 5 فعالیت اصلی می باشند :

 1. تعمیر(Repair)
 2. تعویض(Change)
 3. تنظیم (Adjust)
 4. سرویس (Service)
 5. تست (Test)

همچنین واحد تعمیر و نگهداری دارای قسمت برنامه ریزی می باشد که وظیفه محاسبه شاخص های عملکرد وتهیه گزارشات در دوره های هفتگی، ماهانه، سه ماهه، شش ماهه و سالیانه را بر عهده دارد .

استراتژی کلی واحد نگهداری و تعمیرات عبارتند از:

 1. تمرکز بر فعالیت های تجاری
 2. تعیین فعالیت های نگهداری و تعمیرات
 3. برنامه ریزی فعالیت های نگهداری و تعمیرات
 4. زمانبندی فعالیت های نگهداری و تعمیرات
 5. انجام فعالیت های نگهداری و تعمیرات
 6. پیگیری فعالیت های انجام شده نگهداری و تعمیرات
 7. تجزیه و تحلیل فعالیت های نگهداری و تعمیرات

انبار مواد اولیه

انبار مواد اولیه به دو بخش کلی مواد نو شامل گرانول ، مستربچ، کرسیتال و... و بخش دیگر شامل مواد آسیابی pp,ps می باشد که یکی از حساس ترین قسمت های شرکت می باشد و این حساسیت ایجاب نموده است که نظارت هم به صورت حضور در محل و هم بصورت مانیتورینگ صورت گیرد.

انبار محصولات

انبار محصولات شامل محصولاتی مثل لیوان های چاپی و خام می باشد که با توجه به استاندارد کدینگ لیوان ها به صورت کاملا مجزا در دهانه های خاص خود همراه با تست های قبل از تولید هر لیوان در شرایط محیطی مناسب نگهداری می شوند.

انبار قطعات

واحدانبارقطعات در راستای تحقق اهداف شرکت، با هماهنگی همکاران محترم و توصیه هاو مشاوره های مدیریت محترم به انجام امورات و وظایف خود به شرح ذیل میپردازد :

 • برنامه ريزي و مراقبت جهت حفظ مقدار موجودي هر يك از اقلام كالاهاي مورد نياز سازمان در حد مطلوب خود
 • همكاري و مساعدت در خريد و تامين و تهيه كالاها و كنترل و دريافت كالاهاي خريداري شده
 • نگهداري كالا در انبار به نحو صحيح و تسريع در امر تحويل با رعايت مقررات و دستورالعمل هاي شرکت
 • مشاهده عيني كالا و ثبت دقيق صرفا براساس مشاهده عيني نه براساس فاكتور ارائه شده
 • صدور قبض انبار يا برگ رسيد جنس به انبار پس از تحويل گرفتن كالا
 • صدور حواله انبار هنگام تحويل دادن كالا
 • صدور فرمهاي مرجوعي ، برگشت از خريد و ساير فرمهاي مشابه
 • صدور برگ درخواست خريد كالا در صورت لزوم
 • ثبت مشخصات و تعداد اجناس وارده و صادر در نرم افزار تعریف شده شرکت
 • طبقه بندي ، تنظيم ، و كدگذاري كالا
 • همكاري با حسابداري انبار
 • ارائه گزارشات لازم به مقامات ذيربط و ساير موارد مرتبط
 • دريافت سفارش كالا و خدمات مورد نياز شرکت از واحدهاي گوناگون و بررسي و رسيدگي به آنها
 • درخواست خريد كالاها به واحد سفارشات خارجي يا تداركات داخلي ،در صورت عدم موجودي كافي
 • مراقبت و نگهداري كالاها از عواملي ماننده سرقت ،صدمه،ضايعه و حادثه ،از طريق طبقه بندي ،قفسه بندي چيدن و جاي دادن صحيح آنها
 • پيش بيني برنامه ريزي و كنترل مواد و انبار گرداني متناسب با نوع شركت و مواد و كالاها
 • تحويل گرفتن اقلام دريافتي و ثبت و ضبط آنها در دفاتر و كارتهاي مربوط
 • صدور اقلام مورد نياز به واحدهاي گوناگون مطابق با درخواست هاي و سفارشات كتبي و ثبت آنها در دفاتر و كارتهاي مربوطه
 • تهيه گزارشات لازم در مورد ضايعات ،موجود و نظرات اصلاحي
TOP